Adaptace

Seznam her

Filtr:
PC-98
Windows (hlavní hry)
Windows (mezihry)
| Zrušit

Windows éra (1. generace)
Touhou Suimusou: Immaterial and Missing Power (2004)
Tóhó Suimusó: Nehmotná a chybějící síla (Touhou 7.5)
Jedná se o první hru, která je číslována na desetinné místo. Taktéž se jedná o první hru, které vznikla spoluprací ZUNova Team Shanghai Alice a Twilight Frontier. Objevuje se zde mnoho postav z předchozích dílů, za které můžete hrát – kromě Reimu a Marisy taktéž Sakuja, Alice, Patchouli, Jómu, Remilia, Jujuko, Jukari a Meiling. Novou hratelnou postavou je Suika.

Gameplay se velmi podobá bojovým hrám. Dvě postavy proti sobě bojují různými pohyby, dokud jeden hráčů kompletně nepřijde o zdraví. Kromě ukazatele zdraví má každý hráč také k dipozici ukazatel ducha, počítadlo kouzelných karet a počítadlo bomb. Každý hráč má také skóre.

Příběh se odehrává po konci incidentu z předchozího dílu. Reimu Hakurei a ostatní v současnosti pořádají každé tři dny hostinu ve svatyni Hakurei. Během těchto hostin se objevuje podivná mlha. Hratelná postava se rozhodne přijít na kloub příčině mlhy a nekonečného množství hostin. Aja Šameimaru tento incident v manze „Bohemian Archive in Japanese Red“ později nazvala „noční přehlídkou sta oniů každé čtyři dny“. Incident způsobila oni, která údajně zmizela z Gensókja, jménem Suika Ibuki. Myslela si, že je škoda, že bylo jaro (a různé slavnosti s tím spojené) kvůli velmi dlouhé zimě zkráceno. Rozprostřela se v podobě mlhy po celém Gensókju a „sbírala“ srdce lidí i jókaiů, aby jim každých několik dní způsobila svátek.
Touhou Bunkachou: Shoot the Bullet (2005)
Tóhó Bunkačó: Vyfoť kulku (Touhou 9.5)
V této hře hrajete pouze za Aju Šameimaru.

Jedná se o netradiční danmaku hru založenou na používání nabíjecího fotoaparátu, který ruší střely. Hráč se tedy vyhýbá střelám, ale nemůže zničit nepřítele. Pokud je na fotografii zachycen boss, je hráči přiděleno skóre na základě několika kritérií. Ve hře se objevují bossové z Touhou 6 až 9.

Aja Šameimaru se vydává fotografovat bossy z předchozích her Touhou. Nikdy však není odhaleno, proč tyto fotografie pořizuje. Na jednom místě se poukazuje na to, že „nikdo kromě Aji nezná účel těchto fotografií“ a jediný důvod, proč protivníky nezastřelí, je, že to „není proto, aby byla milá, ale protože nechce, aby se na fotce objevily její kulky“.
Windows éra (2. generace)
Touhou Hisouten: Scarlet Weather Rhapsody (2008)
Tóhó Hisóten: Rapsodie šarlatového počasí (Touhou 10.5)
Hra je mechanikou inspirovaná hrou Touhou 7.5. Objevuje se zde mnoho hratelných postav z předchozích dílů – kromě postav, které se objevily v Touhou 7.5, se zde objevují i Reisen, Aja a Komači. Novými hratelnými postavami jsou Iku a Tenši.

Gameplayem se jedná o bojovou hru. Dvě postavy proti sobě bojují různými pohyby, dokud jeden hráčů nepřijde kompletně o zdraví. Oproti Touhou 7.5 jsou tu ale změny, např. systém počasí nebo létání.

V Gensókju dochází k podivnému jevu. Uprostřed léta se v Magickém lese spustí předčasný déšť a krupobití, Hakugjokuró pokryje sníh, sídlo Šarlatového ďábla zahalí hustý mrak a svatyni Hakurei srovná se zemí náhlé zemětřesení. V průběhu hry se Reimu a ostatní protagonistky vydávají vyšetřit, co stojí za těmito podivnými událostmi.
Touhou Hisoutensoku: Choudokyuu Ginyoru no Nazo o Oe (2009)
Tóhó Hisótensoku: Honba za záhadou gargantuovského guignolu (Touhou 12.3)
Hra je mechanikou inspirovaná hrou Touhou 10.5. Touhou 12.3 je první hrou, která ve svém názvu nemá žádná anglická slova. „Hisótensoku“ je odkaz na jejího předchůdce Hisóten (Scarlet Weather Rhapsody) a je také jménem obřího objektu ve hře. Objevují se zde postavy z předchozích dílů, za které můžete hrát – Reimu, Marisa, Alice, Patchouli a Meiling. Nově lze hrát i za postavy Sanae, Cirno, Ucuho a Suwako. Je možné přidat ostatní hratelné postavy z Touhou 10.5 pro nepříběhový režim – Sakuja, Remilia, Jómu, Jujuko, Jukari, Reisen, Suika, Komači, Aja, Iku a Tenši. Zde je vysvětleno jak.

Gameplayem se jedná o bojovou hru. Dvě postavy proti sobě bojují různými pohyby, dokud jeden hráčů nepřijde kompletně o zdraví. Stejně jako v Touhou 10.5 má systém počasí nebo létání, ale přináší nové hratelné postavy, karty kouzel nebo počasí.

Po Gensókju se potuluje tajemný obr. Může se náhle objevit a stejně tak náhle zmizet zdánlivě beze stopy. Každý, kdo ho spatří, je zvědavý a zajímá se, co se za tímto podivným zjevem skrývá. Sanae, Cirno a Meiling mají z obra obavy a sny a každá z nich se vydává po stopách potulujícího se obra. Při průzkumu Magického lesa, sídla Šarlatového ďábla a dalších míst v Gensókju čelí hrdinky mnoha výzvám a překážkám při pátrání po záhadě, která je mnohem hlubší, než se na první pohled zdá.
Touhou Bunkachou: Double Spoiler (2010)
Tóhó Bunkačó: Dvojitý spoiler (Touhou 12.5)
V této hře hrajete za Aju Šameimaru nebo za novou postavu Hatate Himekaidó.

Gameplay je velmi podobný Touhou 9.5. Opět se používá nabíjecí fotoaparát, který ruší střely. Ve hře se objevují bossové z Touhou 10 až 12. Oproti minulé hře zde můžete měnit rotaci fotoaparátu – vertikálně (portrait) nebo horizontálně (landscape).

Aja Šameimaru, tengu reportérka, vydává noviny Bunbunmaru. Hledá a fotografuje lidi, jókaie a další bytosti, o kterých by se dalo zajímavě psát. Další tengu, Hatate Himekaidó, vede „Kakaši Spirit News“, které pohání její „myšlenkové fotografie“. Hatate se diví, proč jsou Ajiny zdánlivě směšné noviny tak populární, a rozhodne se Aju pozorovat, jak shromažďuje své zprávy. Tato část příběhu se odehrává, když hráč ovládá Aju. Po dosažení fáze spoileru se obě setkají a Hatate vyhlásí Aje a jejím novinám válku, přičemž vyjádří svůj nesouhlas s bulvární, senzacechtivou povahou jejích novin. Cesta Hatate je znázorněna tak, že si hráč hru zahraje za ni a uvidí její pohled na události, o kterých Aja psala.
Touhou Sangetsusei: Great Fairy Wars (2010)
Tóhó Sangecusei: Velké války víl (Touhou 12.8)
V tého hře hrajete za jedinou postavu – Cirno.

Gameplayem se jedná o bullet hell. Má pouze tři stage, nemá nijak komplexní dialog. Jedná se o první hru, kde grafiku hry udělal autor mangy a taktéž o první (a zatím jedinou) bullet hell hru, kterou vytvořil ZUN, ale nevytvořil pro ni grafiku.

Příběhově navazuje na speciál svazku druhé mangy „Strange and Bright Nature Deity“, „Fairy Wars“. Minulou zimu chtěly Tři víly světla (Sunny Milk, Luna Child, Star Sapphire) shromáždit další víly, aby spolu spolupracovaly. Rozhodly se, že jediným způsobem, jak toho dosáhnou, je použít sílu, a tak zničily dům Cirno. Cirno to mylně považovala za vyhlášení války. Na jaře následujícího roku se po pátrání na různých místech konečně setkává se všemi třemi najednou, aby je mohla potrestat.
Touhou Shinkirou: Hopeless Masquerade (2013)
Tóhó Šinkiró: Beznadějná maškaráda (Touhou 13.5)
Jako ve většině her, i zde můžete hrát za Reimu nebo Marisu. Ale objevuje se zde velké množství postav, které v dřívějších bojových hrách nebyly – Ičirin (a její partner Unzan), Bjakuren, Futo, Miko, Nitori, Koiši a Mamizó. Novou hratelnou postavou je Kokoro.

Gameplayem se jedná o bojovou hru. Dvě postavy proti sobě bojují různými pohyby, dokud jeden hráčů nepřijde kompletně o zdraví. Oproti předchozím hrám se v této hře pouze létá (a bude tomu tak i v následujících bojových hrách). Je to také poslední hra, u které se na grafice hry podílelo Twilight Frontier.

Příběhem se odehrává někdy po Touhou 13, kdy obyvatelé Lidské vesnice začali ztrácet naději a stávali se neklidnými. Stávali se z nich lidé, kteří žijí okamžikem a užívají si všeho, co se před nimi děje. Ačkoli se předpokládá, že příčinou je stres z bezmoci vesnice při předchozích událostech, ve skutečnosti za tímto incidentem stojí Hata no Kokoro, jókai vytvořený ze souboru masek gigaku, které ztělesňují různé emoce. Poté, co ztratila Masku naděje, se její emoce vymkly kontrole a ve snaze stabilizovat se začala vysávat naději ze svého okolí. Reimu, Bjakuren, Miko a jejich žáci věří, že náboženství dokáže uklidnit mysl lidí a zároveň zvýšit jejich vlastní vliv. Mamizó Futacuiwa zároveň sestaví plán, jak Kokoro pomoci tím, že k ní navede ty, kteří nashromáždili nejvíce naděje.
Windows éra (3. generace)
Danmaku Amanojaku: Impossible Spell Card (2014)
Danmaku Amanodžaku: Nemožná kouzelná karta (Touhou 14.3)
V tého hře hrajete za jedinou hratelnou postavu, Seidžu. Ostatně na to poukazuje i část názvu hry, „Amanodžaku“. Jedná se o první oficiální Touhou hru, která ve svém názvu nenese kandži Touhou (東方).

Gameplayem se jedná o bullet hell. Postava, kterou hráč ovládá, používá celkem devět různých „podvodných“ předmětů, aby přežil kouzelné karty. Před každou kartou je Seidža vybavena hlavním předmětem a případně také vedlejším předmětem. Hlavní předmět poskytuje aktivovanou schopnost s omezeným počtem použití, zatímco vedlejší předmět poskytuje pasivní efekt.

Po událostech z Touhou 14 se Seidža Kidžin stala v Gensókju hledanou bytostí. Objevily se inzeráty, že ten, kdo ji dopadne, získá odměnu. Jelikož se Seidža stala rebelkou, jókaiové se rozhodli používat karty kouzel, u kterých se traduje, že je nemožné se jim vyhnout, ale Seidža je odhodlaná se nevzdat a rozhodne se podvádět pomocí zmíněných předmětů.
V minihře Gold Rush, kterou ZUN vytvořil pro Digital Game Expo, příběh pokračuje, i když nekanonicky. Seidža nějakým způsobem získá ultimátní předmět porušující pravidla, pravý Miracle Mallet, a pustí se do vykrádání svatyně Hakurei dříve, než vyprší síla zázračné paličky.
Touhou Shinpiroku: Urban Legend in Limbo (2015)
Tóhó Šinpiroku: Městská legenda v limbu (Touhou 14.5)
Objevuje se zde mnoho hratelných postav z Touhou 13.5 – Reimu, Marisa, Ičirin (a její partner Unzan), Bjakuren, Futo, Miko, Nitori, Koiši, Mamizó a Kokoro. Objevují se zde i postavy, které v dřívějších bojových hrách nebyly – Mokó a Šinmjómaru. Novými hratelnými postavami jsou Kasen a Sumireko. Kasen však není úplně novou postavou, mnoho hráčů ji může znát jako hlavní protagonistku z mangy „Wild and Horned Hermit“. Ve verzi hry pro PS4 je také Reisen.

Jedná o bojovou hru gameplayem a stylem podobnou hře Touhou 13.5. Novinkou je, že grafiku pro hru udělala autorka mangy. Dvě postavy proti sobě bojují různými pohyby, dokud jeden hráčů nepřijde kompletně o zdraví. Jako v Touhou 13.5 se zde létá. Jedná se o první oficiální hru, která vyšla na konzoli (PlayStation 4) a taktéž o první oficiální hru ve Full HD rozlišení (pouze PS4 verze).

V Lidské vesnici kolují nesmyslné fámy, které nahnaly dětem strach. Na rozdíl od jókaiů, jejichž přirozeným cílem je útočit na lidi, jsou tyto fámy znepokojivé a zároveň je nemožné rozeznat pravdu, která se pod nimi skrývá. Protože se neobjevily žádné skutečné oběti, dospělí je začali považovat za pouhé dětské hloupé řeči. Legendy mají zajímavou vlastnost. Jak se mění kolující se pověsti, mění se odpovídajícím způsobem i anomálie. Reimu a další převzali zvěsti, které se jim hodí, a s anomáliemi zacházejí jako se svými hračkami. Protagonistky samy považovaly manipulaci s legendami za nezbytné opatření, aby chránily lidi před újmou. To byla skutečně pravda. Až do jedné noci…
Touhou Hyouibana: Antinomy of Common Flowers (2017)
Tóhó Hjóibana: Protiklad běžných květin (Touhou 15.5)
Objevuje se zde mnoho hratelných postav z předchozích dílů – kromě postav, které se objevily v Touhou 14.5, se zde objevují i Reisen (ta se v Touhou 14.5 objevila pouze v PS4 verzi), Doremy, Tenši a Jukari. Novými postavami jsou Džoon a Šion – z nich lze hrát pouze za Džoon.

Gameplayem se jedná o bojovou hru, mechanikou shodnou s Touhou 14.5 s tím rozdílem, že hratelné postavy jsou párovány jako Master a Slave, s „pořadím“ můžete libovolně manipulovat.

Takzvané „Urban Legend incidenty“, které ještě nebyly vyřešeny, obdařily nepodložené zvěsti tendencí projevit se v konkrétní podobě, a to tentokrát jevem zvaným „Dokonalá posedlost“. Fenomén, kdy se člověka zmocní úplně jiný člověk, a to nejen v mysli, ale i v těle. Tento příběh je o těch, kteří Dokonalou posedlost sledují, o těch, kteří ji využívají, o těch, kteří jsou do ní nevědomky zataženi, a o těch, kteří se snaží odhalit hrozbu, jež se za ní skrývá…
Hifuu Nightmare Diary: Violet Detector (2018)
Deník nočních můr Hifú: Fialový detektor (Touhou 16.5)
V tého hře hrajete za jedinou postavu – Sumireko.

Gameplay je podobný Touhou 9.5, 12.5 a 14.3. Opět se používá nabíjecí fotoaparát, který ruší střely. Ve hře se objevují bossové z Touhou 15 a 16 s Reimu a Marisou a většina EX bossů z předchozích her. Oproti minulým hrám má Sumireko k dispozici několik psychických superschopností, například teleportaci.

Sumireko Usami, teenagerka s psychickými schopnostmi a častá návštěvnice Gensókja, se ocitá v noční můře, v níž na ni obyvatelé Gensókja neúnavně útočí. Frustrovaná Sumireko se rozhodne z této situace vytěžit maximum a vyfotografuje danmaku obrazce, aby je mohla sdílet na sociálních sítích. Poté, co tak učiní, zjistí, že byla ze snu vysvobozena. Následují tři dlouhé týdny nočních můr…
Touhou Gouyoku Ibun: Sunken Fossil World (2021)
Tóhó Gójoku Ibun: Svět potopených fosilií (Touhou 17.5)
Objevuje se zde mnoho postav z předchozích dílů, za které můžete hrát – kromě Reimu a Marisy taktéž Kanako, Minamicu, Džoon & Šion a Flandre. Novou postavou je Júma.

Jedná se o první platformový bullet hell v této herní sérii. Bojujete s bossem na obrazovce, vyhýbáte se kulkám a sbíráte vodu, dokud vám nebo protistraně nedojde zdraví.

Na hladinu vytryskla zvláštní černá voda. Voda vydávala zvláštní zápach a bylo těžké se jí zbavit, jakmile se dostala na tělo. Nebylo to nic, co by se dalo používat jako běžná voda. Někteří v tryskající vodě viděli neštěstí, jiní štěstí, někteří ji považovali za svatou, jiní za zlou, někteří za přírodní katastrofu, jiní za obchodní příležitost, padaly různé teorie. Někteří dokonce založili festival a dělali rozruch. Nedlouho poté však došlo k události, která jejich povznesenou náladu strašlivě zkalil. Z pramenů, z nichž pili, z krásných průzračných potůčků, z horkých pramenů na místech odpočinku – ze všech možných míst začala tryskat černá voda.
Bulletphilia-tachi no Yami-Ichiba: 100th Black Market (2022)
Bulletphilia-tači no Jami-Ičiba: 100. černý trh (Touhou 18.5)
V této hře hrajete za jedinou postavu – Marisu. Je to první hra, ve které je Marisa jedinou protagonistkou.

Gameplayem se jedná o bullet hell. Skládá se z několika samostatných etap, které si můžete projít samostatně. Každá etapa se skládá z několika vln nepřátel a bossů, kteří jsou vybráni částečně náhodně, s přerušením nabídkami obchodu s kartami, kde si hráč může zakoupit další vybavení a schopnosti v podobě karet schopností (dříve se objevily v Touhou 18). I když je hra poměrně krátká, doporučuje se opakované hraní za účelem získání dalších karet a experimentování s různými strategiemi.

Přestože Čimata Tenkjú tvrdila, že její karty schopností po událostech v Touhou 18 vyjdou z módy, nějak jejich hodnota stále stoupá. Marisa Kirisame se vydává prozkoumat „černé trhy“, na kterých se obchoduje s kartami bez dohledu Čimaty – a nasbírat pro sebe co nejvíce karet.